naglowek

naglowek

środa, 19 lutego 2014

Going green!

Hejka!
Niedługo, gdy okres na testy i wszelkiego rodzaju kartkówki minie, będę dodawała posty częściej, przynajmniej raz w tygodniu.
Chciałam dzisiaj poświęcić posta ekologii i zdrowym życiu. Nie mam na myśli trenowania oraz zdrowego odżywiania, temat ten jest znacznie szerszy. Czy w waszej szkole jest segregacja śmieci? U nas tak, właśnie o takie życie eko mi chodzi. :) Słyszeliście kiedykolwiek o tzw. "green lub eco houses"? Są to budynki przyjazne z naturą - wykorzystują energię np. słoneczną lub mają ogrody, albo są zbudowane z nieszkodliwych materiałów - możliwości jest milion.
Widzicie te piękne ogrody na dachach bloków i wieżowców? Wygląda to po prostu bajecznie... Ale nie trzeba mieć milionów, aby zrobić coś dobrego dla planety...

Używaj papieru z dwóch stron. Jeśli masz jedną stronę wydrukowaną, a już niepotrzebną - nie wyrzucaj jej, zrób użytek z drugiej strony. :)

Nie zostawiaj żadnej elektroniki na "czuwaniu", robi to prawdopodobnie większość nastolatków, ale to lepiej dla środowiska, a także dla ciebie! :)


Można robić wiele więcej rzeczy, chociażby brać tylko prysznice, lub odcinać dopływ wody myjąc zęby. Podałam wam tylko garstkę sposobów na bycie ekologicznym. Możliwości jest na prawdę nieskończenie wiele, a to wszystko zależy od ciebie! :)
Mam nadzieję, że post tematyczny wam się podobał, chciałam o tym napisać ze względu na małą popularność tego typu postów, oraz aby pokazać wam nieco inny sposób na życie, podobało wam się?

7 komentarzy:

 1. Świetny post. Na pewno wykorzystam niektóre pomysły :)
  dreamsforeverx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny post. U mnie w szkole również jest segregacja śmieci.
  Co do czcionki, o którą pytałaś, można ją pobrać tu - http://www.dafont.com/windsor.font :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny post ;)
  Pozdrawiam! :*

  http://snookie-snooki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawy post :) Słyszałam o takich domach, kiedyś oglądałam nawet materiał o nich, w którym testowano jak tam wszystko działa i szczerze powiedziawszy jestem pod wrażeniem :) Porady bardzo przydatne, na pewno skorzystam :)

  Pozdrawiam cieplutko.
  BLOG - KLIK ♥

  OdpowiedzUsuń
 5. te ogrody na dachach bardzo mi sie podobaja

  OdpowiedzUsuń
 6. fajny post u nas nowy post czeka na twój komentarz :D
  http://linfashionn.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

♥Jeden komentarz = jeden uśmiech.♥
♥Komentarz u mnie = komentarz u ciebie.♥
♥Jeśli spodoba mi się twój blog- zaobserwuję.♥
♥Nie odpisuję na spamy, ponieważ nie sa one komentarzami.♥