naglowek

naglowek

środa, 19 marca 2014

Journal + Inspiration

Hejka!
Mam czas do was napisać, ponieważ jestem chora i siedzę w domu! Po części chciałabym już wrócić do szkoły, ale tak na prawdę fajnie jest sobie posiedzieć w domu. Najgorzej było wczoraj i przedwczoraj ponieważ miałam gorączkę - 39*C... Dzisiaj jest już dużo lepiej. Jedyne problemy zdrowotne to kaszel, ból gardła (nie jestem w stanie mówić) oraz katar. Ostatnio działo się u mnie bardzo dużo - pieczenie ciastek, testy i sprawdziany, wychodzenie na dwór na przerwie... W zeszły weekend wybrałam się również do IKEA oraz H&M. Z obu sklepów wyniosłam jakąś "zdobycz", haha.
Nazajutrz wybrałam się z rodzicami do takiego a'la centrum handlowego, które ma bardzo mało sklepów (?? - pojawia się mój "talent" do opisywania miejsc...). Poszłam do Carrefour'a i okazało się, że jest promocja na kosmetyki oraz produkty do pielęgnacji ciała. Oczywiście nie zmarnowałam takiej okazji. Oprócz Carrefour'a, zaszłam do Rossmanna ponieważ musiałam kupić szminkę potrzebną do konkursu szkolnego. Na szczęście miła pani pomogła mi przy wyborze, ponieważ ja nie mam ręki do kosmetyków - wszystko kupuję z polecenia blogerek.
selfie z nową bluzką | pieczenie przepysznych ciasteczek owsianych (może dam wam przepis w jakimś poście jeśli chcecie) | rzeczy kupione w Rossmanie, IKEA oraz Carrefour'rze | gdy ciasteczka się piekły uczyłam się z Kasią (tak - paradoksalnie dwie Kasie) The Cup Song, oczywiście odbyła się to bez wojny na kubki, napadów głupawki, kompromitujących zdjęć itp. |


A teraz chcę wam pokazać kilka zdjęć, które mnie inspirują lub motywują do różnych działań.Stay tuned sunshines!

wtorek, 11 marca 2014

Geek

Hej wam wszystkim, którzy nadal czytają tego bloga :)

Geek – człowiek, który dąży do pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności w jakiejś dziedzinie w stopniu daleko wykraczającym poza zwykłe hobby.

Czy znacie inną definicje "geek'a"? Często słyszy się o tym typie osoby jako o kujonie, dla którego liczy się tylko nauka. Co można się spodziewać po takiej osobie?... Prawdopodobnie dziwnego charakteru i chęci nauki, albo...
... może jest fajną osobą, która jest zbyt nieśmiała, aby pokazać kim jest? Może jest osobą, która ma w domu trójkę rodzeństwa do opieki, obiad do ugotowania, mieszkanie do posprzątania. To może dlatego nosi takie ubrania, lub uczy się cały czas w szkole nie mając czasu na życie towarzyskie.  


Jest jeszcze wiele innych "grup" społecznych: skejterzy, plastiki, dziwaki... Czy ludzie powinni być klasyfikowani, wrzucani w pewne granice? Przecież każdy człowiek jest inny. Z wyglądu, a także z charakteru. Żadna inna osoba, jak ona sama wie kim jest. Zapytaj się siebie, czy pasujesz do jakiejkolwiek grupy społecznej? Czy mieścisz się idealnie w jej granicach. Nie powinno się generalizować tego co jest tak unikatowe. Nie myśl o kimś jako osobie, którą można od razu z góry podporządkować do jakiegoś rodzaju osoby. To jest człowiek, osoba, nie kujon czy emo.

koszulka - klik, spodnie - tally wejil

Chcę Ci uświadomić jak specjalną osobą jesteś, czego jesteś warta/y. Nie daj się być "klasyfikowana/y" do "podgatunków społeczeństwa", przecież jesteś człowiekiem, jedynym w swoim rodzaju z tych 7 miliardów. Nieważne czy wysoka, niska, brunetka, smutna, cały czas zachowuje się jak by było z nią coś nie tak (mówię tu o optymistce/miście) - to osoba. Proszę przeczytaj, jeśli jesteś stałym czytelnikiem wiadomość poniżej. 

PS: Chciałam Was poinformować, że niestety na bloga nie dam rady wchodzić częściej, mimo, że się bardzo staram. Wiem, że wiele osób już pisało z anonima o moim blogu, ich krytyka była bardzo konstruktywna - doceniam takie uwagi, które pomogą mi w prowadzeniu lepszego bloga, ale na razie nie mam niestety na poświęcenie się mojej pasji tak jak bym chciała. Serce mnie boli jak widzę, że mało osób wchodzi, a czytelnicy są tymczasowi, ale niestety mam ostatnio bardzo dużo pracy i nauki w szkole, a jednak na naukę trzeba mieć czas. Blog znów powinien się "ruszyć" oraz trochę się zmienić od wielkanocy, czyli za około dwa tygodnie. Będzie więcej zdjęć, postów, ciekawsze, bardziej dopracowane. Obiecuję, tylko trochę poczekajcie. Pozdrawiam was czytelnicy, o ile ktoś czyta jeszcze mojego bloga. :)