naglowek

naglowek

sobota, 24 maja 2014

Pewność siebie, czyli co się z czym je.

Hej wam! :)
Dzisiejszym rozpiszę się o...


Jest ważną cechą u człowieka, jednak najlepiej mieć jest w sam raz - nie za dużo, nie za mało. Jedni rodzą się z pewnością siebie, inni muszą na nią ciężko pracować, a reszta w ogóle nie próbuje. Niewiele osób jednak jest pewnym co to dokładnie jest. Dla jednej osoby może to być coś, a dla drugiej to "coś" będzie już przegięciem. Każdy człowiek jest inny, więc i nie ma osoby na naszej planecie, która by identycznie odbierała co to znaczy pewność siebie.
Zapracować na nią ciężko. Trzeba ją także pielęgnować. Czasami sama wzrasta nagle i znikąd. Ja zdobyłam swoją dzięki schudnięciu. Można by pomyśleć "ta to ma problemy". Jednak sprawa wyglądała tak, że musiałam schudnąć, gdyż miałam dziesięć kilo nadwagi. Gdy osiągnęłam cel dzięki naprawdę ciężkiej pracy, poczułam się zadowolona z siebie. Wreszcie poczułam się lepiej w swoim ciele. Dzięki temu nie bałam się już tak bardzo krytyki innych ludzi.


Niesamowicie ważne jest też akceptowanie własnych wad. No bo przecież jeśli już sami je akceptujemy i przyjmujemy do świadomości, że ich nie zmienimy, to kto nas zrani ów wadami? Cały czas się z tym zmagam. Są momenty, gdy idzie mi dobrze i mogę szczerze powiedzieć "Wow, czuję się dobrze będąc sobą". Jednak bywają i dni kiedy jest gorzej. Pomoc? Mi pomaga nic innego jak ciężki trening. Wszystkie żale i cała złość znikają wraz z wydychanym powietrzem. 


Pewność siebie ułatwia poznawanie nowych ludzi w sposób niesamowity. Czasami jestem speszona nieznaną mi osobą, jednak zawsze staram się to przełamać. Próbuję wtedy rozładować atmosferę poprzez uśmiech lub śmiech, co bardzo pomaga. 
Trzeba jednak pamiętać, aby zachować umiar. Przecież kto lubi przemądrzałe, wręcz wyzywające i wulgarne chwalipięty? Granica jest cienka, a recepta na własną pewność siebie jest trudna do znalezienia. Każdy inaczej sobie to przyswaja. 

A jak wy interpretujecie pewność siebie? Jak radzicie sobie z "przełamaniem"?

3 komentarze:

 1. Dla mnie pewność siebie, to po prostu czucie się dobrze ze sobą, mi też pomagają ćwiczenia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam takie załamania haha, czasem jestem pewna siebie i wiem, że mogę wszystko a czasem po prostu nie jestem i nie wierzę w siebie hahaha : D
  KLIK-BLOG

  OdpowiedzUsuń
 3. myślę że ogólnie problemem Polaków jest brak pewności siebie, tak to już chyba u nas jest. ;)

  pozdrawiam serdecznie i w wolnej chwili zapraszam do siebie. ;)

  OdpowiedzUsuń

♥Jeden komentarz = jeden uśmiech.♥
♥Komentarz u mnie = komentarz u ciebie.♥
♥Jeśli spodoba mi się twój blog- zaobserwuję.♥
♥Nie odpisuję na spamy, ponieważ nie sa one komentarzami.♥