naglowek

naglowek

poniedziałek, 21 lipca 2014

Summer Adventure

Heio!
Nie było mnie długo, gdyż nie miałam jak napisać posta. Jednak po powrocie z Oxfordu znalazłam już czas, aby w spokoju opisać wam przebieg najfajniejszego "obozu" w moim życiu...
W nocy, 6 lipca musiałam się zerwać na samolot, którym doleciałam do jednego z czterech lotnisk Londynu - Luton. Gdyby nie Kasia, która też zdecydowała się mnie znosić przez te pół miesiąca, mój humor byłby bardzo zły przez zarwany sen. W Oxfordzie byłam już około 9 więc miałam kilka godzin na włóczenie się po uroczym miasteczku. Wiele sklepów oraz kafejek obok siebie ciągnęło się przez dwie prostopadłe do siebie uliczki.

christ church cathedral z wycieczki orientacyjnej
Następnego dnia każdy napisał test do przydzielenia w grupy na lekcje. Moja najwspanialsza 13-osobowa grupa rozbawiała mnie tysiące razy przez te cenne dwa tygodnie. W trakcie kursu, po lekcjach albo chodziłam na zajęcia, albo do miasta lub na "lokalne" wycieczki. W weekendy natomiast były wycieczki całodniowe, w sobotę Warwick Castle i Stratford (miejsce urodzenia Shakespeare'a), a w niedzielę - Londyn.
Oprócz tego zwiedziłam słynne oksfordzkie muzeum - Oshmolean Museum, które miało dosłownie po trochu z każdej kultury, z każdego okresu czasu. Fajną "lokalną" wycieczką było też wejście na wieżę St. Mary's Church, z której było widać cały Oxford łącznie z Radcliffe Camera.


Luki czasowe między lekcjami i wycieczkami zapełniały ciekawe zajęcia popołudniowe i wieczorne. Zwykle spędzałam czas z nowo poznanymi przyjaciółmi lub na zajęciach tanecznych. Oprócz tego, w ciągu dwóch tygodni odbyły się cztery dyskoteki.
Pobyt minął jak z bicza trzasnął. Mimo złych warunków (bardzo stare, zapleśniałe pokoje) absolutnie nie żałuję wyjazdu. Dzięki niemu poznałam w sumie 350 wspaniałych osób. :) 
Jak wy spędzacie wakacje?

8 komentarzy:

 1. Marzy mi się taki wyjazd <3 Zazdroszczę :)

  amcia-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Najlepsze w takich wyjazdach jest poznawanie ludzi z całego świata i rozmawianie z nimi bez zbędnych uprzedzeń. Mi pozwala wyzbyć się stereotypów na temat obcokrajowców i dowiedzieć się wielu niesamowitych i zwyczajnych rzeczy na temat krajów, o których wcześniej nie wiedziałam praktycznie nic. Na takie obozy mogłabym jeździć co roku, bo czerpię z nich mnóstwo prawdziwej przyjemności 💗

  OdpowiedzUsuń
 3. ♥ ♥ ♥ Śliczny blog, bardzo ładne zdjęcia :) bardzo fajnie piszesz ^^ OBSERWUJĘ ♥ ♥ ♥

  ♥ ♥ ♥ Zapraszam na mojego bloga i Pauli. Dopiero zaczynamy, więc liczymy na Wasze wsparcie ♥ ♥ ♥
  ♥ ♥ ♥ http://cravingxsummer.blogspot.com ♥ ♥ ♥

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne zdjęcia, zazdroszcze bardzo ;)

  http://closertotheedgeblog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowne zdjęcia.. tylko pozazdrościć.
  http://jesykabloguje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. swietne fotki, widze wakacje udane :)
  a od tumblra chyba serio jestem uzalezniona haha
  super blog

  zapraszam tu:
  http://polinakruk.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. piękne zdjęcia, zazdroszczę wyjazdu do Anglii ! *.*
  http://variouseverything.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Super zdjęcia! :)
  Też kiedyś byłam w Anglii :D

  OdpowiedzUsuń

♥Jeden komentarz = jeden uśmiech.♥
♥Komentarz u mnie = komentarz u ciebie.♥
♥Jeśli spodoba mi się twój blog- zaobserwuję.♥
♥Nie odpisuję na spamy, ponieważ nie sa one komentarzami.♥